منوی دسته بندی
عضویت

آیا خرید کردن دردآور است با بازاریابی عصبی درد را کاهش دهید.

طبق آزمایش انجام شده بر روی افراد، تشخیص داده شده است که هنگام پرداخت پول به اندازه سوزن زدن در انگشت درد آور است.چند سال پیش به کمک دستگاه هوشمندی که کار آن عکس برداری از قسمت‌های مختلف مغز بود. و توسط دکتران ، بازاریابان عصبی صورت گرفته شده .

طبق آزمایش انجام شده بر روی افراد، تشخیص داده شده است که هنگام پرداخت پول به اندازه سوزن زدن در انگشت درد آور است.چند سال پیش به کمک دستگاه هوشمندی که کار آن عکس برداری از قسمت‌های مختلف مغز بود.و توسط دکتران ، بازاریابان عصبی صورت گرفته شده .

وقتی فرد در حال خرید است و بعد از اتمام خرید با استفاده از دستگاه‌های هوشمندی که به سر شخص وصل کرده بودن هنگام پرداخت پول به فروشنده همان قسمت مغز تحریک می‌شد که هنگام سوزن را در دست فرو می‌بردیم.

آیا به نظر شما این درد قابل کاهش است ؟

قطعا نمی توان تمام درد را که از پرداخت پول میدهیم را کاهش دهیم . اما راهکار بهتری است ما می توانیم با ایجاد حس خوب در خریدار این درد را کاهش دهیم.

اپل سال ها است که از همین ترفند در فروش آیفون استفاده می کند شایید دلیل آن را نمی دانید ولی بیشتر مردمی که در حالا حاضر می بینید از گوشی های آیفون استفاده می کنند برای حس برتر بودن.

برند های بسیار بر روی حس برتر بودن کار می کنند برای مثلا شیوه قیمت گذاری محصولات اپل چرا همیشه 999دلار رو استفاده می کنند بجای 1000 دلار چون این حس را ایجاد می کنند 999 دلار بسیارکمتر از 1000 دلار است. و این شیوه قیمت گذاری ارزش بیشتری به به محصولات میدهد.

برای کاهش درد، بیشتر بر روی محصول متمرکز شوید نه قیمت

وقتی شخصی وارد فروشگاه شما می شود و خریدار برای خرید یک کامپیوتر به شما مراجعه کرده است. بهتر است بجای تمرکز روی قیمت محصولات سعی کنید بیشتری روی مشخصات محصولات مناور بدهید. برای مثال بگید که این کامپیوتر برای کار های گرافیکی بسیار مناسب است زیرا سی پی یو بسیار قوی برای کار های گرافیکی دارد. حس سرعت و روان بودن کامپیوتر را به مخاطب بدهید و بعد از احساساسی کردن مخاطب آهسته آهسته قیمت را اعلام کنید.

ارائه پیشنهاد رد نشدنی

شما بعد از اعلام قیمت به خریدار می توانید یک پیشنهاد جذاب رد نشدنی به خریدار بدهید. مثلا با خرید کامپیوتر از ما یک کیبورد و موس رایگان از ما هدیه دریافت کنید.

و کار جالبی که می توانید در وبسایت خودتان انجام دهید زمان دار کردن هدیه ، مثلا تا سه روز زمان دارید تا کیبورد و موس را از ما هدیه بگیرید.یا می توانید یکی از محصولات دیجیتال وبسایت خود را به عنوان هدیه به فرد بازدید کنند بدهید و مشا در ازای آن ایمیل شخص را بگیرید و ایمیل مارکتینگ انجام دهید.

ایجاد حس لذت و دوری از درد

فرض کنید شما گوشی دارید بسیار سطح پایین و آسیب دیده از بیرون آوردن همچین در بین دوستان، اقوام خانواده بسیار رنج آور است که مورد تمسخر آشنایان قرار بگیرد. و شما تصمیم به خرید یکی از رده بالا ترین موبایل سال حاضر می کنید.

و حتی می خوایید مقداری وام یا پول قرض کنید که از این درد دوری کنید و با افتخار و حس غرور موبایل خود را به دیگران نشان دهید.

شما نیز می توانید مخاطبان و مشتریان خود را ترغیب کند که اگر از محصول من استفاده نکنید باعث درد و رنج خواهد شد و اگر از محصولات من استفاده کنید باعث خوشحالی و سر افرازی دیگران خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.