منوی دسته بندی
عضویت

بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی نوعی از کمپین تبلیغاتی است که بر تک‌تک افراد برای انتقال دادن پیام‌ها به دیگر افراد تکیه دارد، درنتیجه شناخت از یک محصول یا خدمت به‌سرعت گسترش پیداکرده و تکرار می‌شود، بله دقیقاً همانند یک ویروس! این رویکرد می‌تواند موجب ایجاد تأثیر مثبت بسیار زیادی در طی کمپین‌های تبلیغاتی یا معرفی محصول شود.

واژه “بازاریابی ویروسی” می‌تواند به‌صورت مکرر بجای یا در کنار بازاریابی از طریق افراد تأثیر گذار یا بازاریابی دهان‌به‌دهان مورداستفاده قرار بگیرد.

این موضوع به این دلیل است که محتوای تولیدشده برای یک کمپین بازاریابی ویروسی از طریق افراد تأثیر گذار یا بانفوذ انتشار پیدا می‌کند، بنابراین پیدا کردن یک گروه اصلی یا مرکزی از افراد تأثیر گذار و پرنفوذ برای همکاری کردن از ابتدای آغاز کمپین مطمئناً موجب افزایش میزان تأثیر گذاری و موفقیت هر کمپین بازاریابی ویروسی می‌شود.

دلایل اهمیت و مزایای بازاریابی ویروسی

۱- بازاریابی ویروسی موجب ایجاد همهمه و آوازه می‌شود

ایجاد کردن همهمه در رابطه با محصول شما حسی از پیش‌بینی را در بین خریداران شما ایجاد می‌کند. یک کمپین بازاریابی ویروسی موفق می‌تواند به این نتیجه دست پیدا کند. هرقدر میزان این همهمه و شایعه زیادتر باشد، کمپین موردنظر به وسعت بسیار بیشتری قادر به گسترش می‌باشد.

پیام‌هایی که موردعلاقه و توجه عموم مردم باشد و گسترش و انتقال آن ساده باشد، مطمئناً به هدف کمپین کمک می‌کند.

۲– این نوع از بازاریابی موجب اعتبار بیشتر می‌شود

همچنان که تعداد افراد بیشتر و بیشتری در شبکه ارتباطی در مورد شما صحبت می‌کنند و برند شمارا پیشنهاد می‌دهند، اعتبار بیشتری در بین اعضای شبکه برای شما ایجاد می‌شود. دلیل این موضوع این است که کسب‌وکار و شرکت شما توسط افراد اثرگذار بیشتری به دوستان آنها و افراد نزدیک به آنها در کنار ویروسی شدن پیام شما معرفی و توصیه‌شده و امتیاز بیشتری به رتبه‌بندی اعتبار شما افزوده می‌شود. این همهمه شکل‌گرفته شده مطمئناً موجب شناخت بیشتر و بهتر محصول و خدمت شما می‌شود.

۳- این نوع از بازاریابی ارزان است

بازاریابی ویروسی به‌مراتب هزینه کمتری برای شروع می‌طلبد اما سرعت رشد آن بسیار سریع بوده و در انتقال پیام شما به خریداران بالقوه بسیار اثربخش می‌باشد.

این روش ارزان‌ترین روش برای بازاریابی کسب‌وکار شما می‌باشد، چراکه نیاز به بودجه کلان تبلیغاتی ندارد. وبلاگ نویسی و بازاریابی ایمیلی برخی از روش‌هایی هستند که بدون هزینه چندانی از قابلیت ویروسی شدن برخوردار می‌باشند.

۴- بازاریابی ویروسی به همیشه‌سبز ماندن شما کمک می‌کند

بازاریابی ویروسی به کسب‌وکار شما کمک می‌کند تا همواره شناور باقی بماند.

اگر پیش‌ازاین کسب‌وکار شما موفق به کسب قدری اعتماد و اعتبارشده است، از این طریق مردم به حمایت و پشتیبانی از برند شما ادامه داده و ثبات برند شمارا تضمین می‌کنند.

۵- موجب شناخت و گسترش کسب‌وکار شما در ابعاد جهانی می‌شود

از طریق بازاریابی ویروسی، اعتبار شما به‌عنوان یک شرکت معتبر و قابل‌اطمینان می‌تواند به مشتریان بالقوه در سراسر عالم برسد و شرکت شمارا قادر به باز کردن شعبه بین‌المللی نماید.

۶- اشتراک‌گذاری پیام‌های ویروسی سهل و آسان است

اشتراک‌گذاری پیام‌های ویروسی محصول بسیار سهل و آسان می‌باشد. ویدئوهایی جلب‌توجه مخاطب را می‌کنند به‌راحتی می‌توانند در محتوای وبلاگ‌ها، صفحات وب و سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی  قرارگرفته و گسترش پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.