منوی دسته بندی
عضویت

زندگی‌نامه آنتونی رابینز

زندگی‌نامه آنتونی رابینز

آنتونی رابینز

نویسنده، سخنران، مربی و بازیگر آمریکایی است. وی ۲۹ فوریه ۱۹۶۰ در شمال هالیوود در کالیفرنیا به دنیا آمد. شهرت عمده او در ایران به خاطر سلسله کتاب‌هایش در مورد موفقیت می‌باشد، کتاب‌هایی چون قدرت نامحدود در سال ۱۹۸۷ و به‌سوی کامیابی در سال ۱۹۹۴. رابینز یکی از مشهورترین نویسندگان و سخنرانان انگیزشی در جهان است. هرچند که خود اصرار دارد به‌جای سخنران انگیزشی، مربی منتهای کارایی نامیده شود. او در مدت کوتاهی به بیشترین آرزوها و رؤیاهای جوانی خود جامه عمل پوشانید و توانست درآمد سالیانه خود را از ۳۸ هزار دلار به بیش از یک‌میلیون دلار افزایش دهد.

زندگی

آنتونی رابینز در ۲۹ فوریه ۱۹۶۰ در خانواده‌ای نسبتاً فقیر به دنیا آمد. پس از گرفتن دیپلم متوسطه به‌کارهای گوناگون روی آورد، اما توفیق چندانی نیافت. در سن ۲۲ سالگی در آپارتمان ۴۰ متری محقری، زندگی مجرد فقیرانه‌ای داشت و به گفتهٔ خودش، ناچار بود ظرف‌های غذای خود را در وان حمام بشوید. گذشته از گرفتاری‌های مالی، بر اثر پرخوری و بدخوراکی، بیش از یکصد و بیست کیلوگرم وزن داشت، و به علت چاقی، دچار تنبلی، بی‌حالی و خواب‌آلودگی شده بود. اما در عین فقر و فلاکت، رؤیاها و آرزوهای جاه‌طلبانه‌ای داشت، و در عالم خیال، خود را در قصر زیبایی در ساحل دریا و نزدیک جنگل سرسبزی مجسم می‌ساخت و برای خود همسری شایسته، اتومبیل گران‌قیمت و امکاناتی رؤیایی در نظر می‌گرفت.

سرانجام مصمم شد که با چاقی خود، مبارزه کند و برای رسیدن به این هدف به مطالعهٔ چند کتاب پرداخت. اما مطالب آنها را ضدونقیض یافت و آنها را دور انداخت. پس‌ازآن، برای کاهش وزن خود، راهی دیگر جست. به فکر افتاد فردی را که ازهرجهت سالم و دارای تناسب‌اندام باشد، پیدا کند و افکار، اعتقادات، و نحوهٔ تغذیه او را سرمشق خود قرار دهد. این شیوه، مؤثر واقع شد و توانست در کمتر از دو ماه، بدون استفاده از رژیم غذایی و عمدتاً با شیوه‌های روانشناسی و کنترل فکر و ذهن، حدود پانزده کیلوگرم از وزن خود را کم کند، و با توجه به قامت بلندش که حدود دو متر بود، تناسب‌اندام خود را به‌دست آورد.

عمدهٔ شهرت رابینز به خاطر سلسله کتاب‌هایش درزمینه موفقیت است. او یکی از موفق‌ترین افراد ایالات‌متحده درزمینه بهبود عملکرد دیگران است. وی بنیان‌گذار و رئیس هیئت‌مدیره بنیاد آنتونی رابینز است که به‌منظور کمک به افراد برای رسیدن به موفقیت‌های فردی و حرفه‌ای تأسیس شده است. رابینز برای بهبود عملکرد کارکنان، با سازمان‌هایی از قبیل ای‌تی اند تی، آی‌بی‌ام، آمریکن اکسپرس، Mac Daglas و ارتش ایالات‌متحده آمریکا و همچنین تیم‌های ورزشی لس‌آنجلس و قهرمانان مدال طلای المپیک همکاری داشته‌است. وی همچنین مورد مشاوره بسیاری از چهره‌های معروف جهانی بوده و در موردبازسازی شهر شفیلد که چهارمین شهر بزرگ انگلستان است، طرف مشورت بوده است.

به گفتهٔ خودش درصدد است تا با کمک به افراد، جهان را به‌جای بهتری برای زیستن تبدیل نماید. رابینز در سال ۱۹۹۱ بنیادی غیرانتفاعی را به وجود آورد که هدف آن، کمک به کودکان عقب‌مانده، افراد بی‌خانمان، سالمندان و زندانیان است. او از روش‌های گوناگونی برای بالا بردن سطح زندگی خود و دیگران استفاده می‌نماید. او بر این اعتقاد است که فرایند تفکر و ارزیابی، چیزی جز پرسش و پاسخ درونی نمی‌باشد و نحوه تفکر و ارزیابی ما (که خودارزیابی هم به عوامل گوناگون و موقعیت آن بستگی دارد)، احساس ما را شکل می‌دهد و با توجه به اینکه یک شخص هرچقدر هم که عاقل و بالغ باشد، بر مبنای احساسات خود و نه بر اساس فکر خود عمل می‌کند، پس نوع احساس ما در هرلحظه، رفتار ما را شکل داده و این رفتارها و عادت‌هایی که شاید در بسیاری از مواقع، متوجه میزان بازدارندگی آنها نمی‌شویم و سرانجام سرنوشت ما را رقم می‌زنند.

خیریه

بنیاد آنتونی رابینز در سال ۱۹۹۱، جی رابینز بنیاد آنتونی رابینز را تأسیس کرد. این مؤسسه خیریه به افراد و سازمان‌ها کمک می‌کند که کیفیت زندگی جوانان، بی‌خانمانان، گرسنگان، زندانیان، سالمندان و معلولان را بهبود بخشند. برنامه Basket Brigade, یکی از برنامه‌های بنیاد است که در آن گروه‌هایی از داوطلبان را در سراسر جهان جمع‌آوری می‌کند تا سبدهای غذایی و اقلام خانگی را برای خانواده‌های نیازمند جمع‌آوری و عرضه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.