منوی دسته بندی
عضویت

گوگل چطوری کار می کند ؟

گوگل چطوری کار می‌کند
 • ماموریت گوگل
 • روش موتور جستجو
 • هدف گوگل
 • مرتبط تر نتایج
 • کیفیت وبسایت

ماموریت گوگل انگلیسی

سازماندهی اطلاعات جهان و دردسترس و مفید ساخت آن برای همه

دقیقا در سال .. گوگل با گفت این شعار گفت : گوگل محتوای کار آمد و بهترین محتوا را برای مخاطبان خود به ارائه می گذارد. پس باید این را در نظر داشته باشیم که هرچه محتوای بهتری در گوگل به اشتراک بگذاریم می توانیم بیشتر در نتایج اول گگوگل قرار بگیریم.

روش موتور های جستجو

 • خزنده Crawler
 • ایندکس   Index
 • الگوریتم    Algorithm

هدف گوگل

هدف اصلی گوگل بیشتر مقابله با این سه مورد است

 1. مبارزه با اسپم
 2. نمایش مرتبط ترین نتایج
 3. خلق تجربه لذت بخش

و ما اگر روی این سه مورد به خوبی کار کنیم می توانیم به نتایج اول گوگل دست یابیم.

مبارزه با اسپم – گوگل روی این موضوع بسیار حساس است و سایت های زرد هستند که بعد از مدتی گوگل تشخیص می دهد که این وبسایت ها بدرد نخور هستند و سریعا بلاک می شوند.

نمایش مرتبط ترین نتایج – برای مثال شما شرینی شکلاتی را در گوگل جستجو می کنید هدف گوگل این است بهترین مطالب و مرتبط ترین مطالب را درمورد شیرنی شکلاتی برای شما به نمایش بگذارد. که در این بین شما باید به خیلی از موارد سایت و SEO توجه کنید.

خلق تجربه لذت بخش – شما بسیاری از وبسایت های فروشگاهی و خدماتی را دیده اید. اما گوگل حتی رابط کاربری وبسایت شما را هم آنالیز می کند و راحتی وبسایت شما را محک می زند. گوگل این کار را می کند تا برای کاربران خود حس لذت بخشی را به ارمغان آورد.

مرتبط تر نتایج

هیچ می دانستید گوگل حتی کلماتی را که در وبسایت خود قرار داده این را متوجه می شود و تک تک جملات این کلمات را می خواند و متوجه می شود و شکی در قابلیت دقیق بودن و حتی غلط های املایی را هم تشخیص می دهد.

گوگل واژه ها را خیلی به خوبی درک می کند برای مثال :

مترادف ،هم خانواده ،مرتبط ،جمع و مفرد ،زمان فعل را تشخیص می دهد. و مرتبط ترین نتایج را به کاربران خود ارائه میدهد

کیفیت وبسایت برای گوگل

آیا کیفیت سایت برای گوگل راحت و لذت بخش است ؟

گوگل تاکید بسیار زیادی بر روی تجربه لذت بخش دارد. برای مثال ما در مقالات وبسایت مان فایل صوتی همان مقاله را در وبسایت گذاشته ایم تا کاربر وقتی حوصله خواندن متن را نداشت می تواند فایل صوتی همان مقاله را گوش دهد. یا ما در بخش خدمات و محصولات ویدیو های را جهت راهنمایی  کاربران قرار داده ایم و یا در بخشی موشن گرافیک های آموزشی یا پست های آموزشی حاوی عکس در وبسایت قرارا داده ایم و کیفیت محتوایی و ظاهر وبسایت را برای گوگل بهینه کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.