منوی دسته بندی
عضویت

۱۰ اشتباه بزرگ شرکت مایکروسافت

10 اشتباه مایکروسافت

به طور همزمان یکی از موفق ترین  شرکت های فناوری در جهان ، مایکروسافت در طول 40 سال سابقه خود فراز و نشیب های زیادی داشته است ، حداقل این که گفته شود.

مایکروسافت که عمدتاً به دلیل سیستم عامل های ویندوز شناخته می شود ، و همچنان به عنوان سیستم عامل غالب رایانه های جهان شناخته می شود ، همه چیز را از نرم افزار گرفته تا بازی های ویدیویی گرفته تا تلفن های همراه سرگردان کرده است. این شرکت در حال حاضر به لطف تلاش های تجدید ساختار تحت هدایت مدیر عامل شرکت Satya Nadella در میانه تجدید حیات تجاری خود قرار دارد و آماده است ویندوز 10 مورد انتظار اواخر امسال را منتشر کند. هر نسخه جدید فناوری یک قمار است ، اما بعید است که ویندوز 10 خود را در همان شرکت 10 اشتباه بدنام پیدا کند.

۱۰. ویندوز ۸

اعتباری که اعتبار آن تأمین شود: ویندوز 8 ، که در سال 2012 منتشر شد ، در واقع یک سیستم عامل جامع است که دارای چندین پیشرفت فنی نسبت به ویندوز 7 است ، از جمله عملکرد بهتر و ویژگی های امنیتی پیشرفته. مشکل این است که همه این اجزای خوب در زیر یک رابط کاربری گیج کننده و ناکارآمد پنهان شده اند. ویندوز 8 از یک رابط کاشی استفاده می کند که برای تقلید از تجربه دستگاه های لمسی مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها طراحی شده است. گرچه این نوع رابط کاربری برای دستگاه های لمسی روی صفحه نمایش کوچک به خوبی کار می کند ، اما به خوبی در بازار رایانه های شخصی ترجمه نمی شود. ویندوز 8 بسیار متفاوت از محصولات قبلی ویندوز بود ، مایکروسافت را مجبور کرد با به روزرسانی 8.1 که برخی از عملکردهای کلاسیک ویندوز را بازیابی می کند ، تعدادی از پیشرفت ها را ارائه دهد. اگرچه ویندوز 8 در فروش موفقیت آمیز بود ، اما پیگیری های آن ، ویندوز 10 ، قرار است در اواخر امسال به بازار عرضه شود.

http://www.digitaltrends.com/computing/how-to-main-an-administrator-user-account-in-windows-8/ منبع: digitaltrends.com

۹. ارائه صفحه آبی

مایکروسافت طی سالیان گذشته سهم خود را از غذای جالب کنایه آمیز به خود اختصاص داده است ، اما صفحه آبی بدنام مرگ که نسخه ی نمایشی زنده Windows 98 را خرابکاری کرد ، به راحتی در بالای لیست قرار دارد. “ایست” مجری ضعیف نمونه کاملی از مرد است که با وحشتی که مطمئناً احساس می کند سرگرم می شود (اینکه رئیسش با او روی صحنه باشد کمکی نمی کند). بهترین قسمت باید این باشد که بیل گیتس سعی دارد با محاسبه پرسش صورت خود را نجات دهد ، “این باید دلیل این باشد که Windows 98 هنوز ارسال نمی شود.” بله ، هیچ چیز کاملاً مانند خراب شدن محصول شما در تلویزیون زنده نیست تا شک و تردید در مورد قابلیت اطمینان بودن آن را برطرف کند

۸. رایانه لوحی

مایکروسافت با Surface Pro پیشرفته خود در بازار تبلت موفقیت های زیادی کسب کرده است ، اما وقتی که Tablet PC را در سال 2001 معرفی کردند ، همه چیز برای بازیگر نرم افزار خیلی خوب شروع نشد. مشکل این مدل اولیه این است که این مدل اولیه نیست. نمی توان از نقاط قوت بازار تبلت ها استفاده کرد ، زیرا شباهت زیادی به میزهای سنتی داشت و آن را به یک سرمایه گذاری ارزشمند برای اکثر مصرف کنندگان تبدیل کرد. همچنین به بالا بودن قیمت کمک نکرد ، در بیشتر موارد 2000 دلار و بالاتر بود. این قطعاً موردی بود که مایکروسافت اصطلاحاً گاری را قبل از اسب قرار می داد.

http://galleryhip.com/microsoft-tablet-pc-2001.html منبع: galleryhip.com

۷. کنسول Xbox One

بخش Xbox مایکروسافت از زمان ورود به بازار کنسول های بازی خانگی در سال 2001 تا حد زیادی موفقیت آمیز بوده است. پس از دو نسل سخت افزاری آموزش دانش و یادگیری ، فکر می کنید مایکروسافت هنگام اعلام سومین اقدام خود اقدامات صحیحی را می دانست. کنسول Xbox One در ماه مه 2013. شما اشتباه می کنید. کل کنفرانس یک فاجعه روابط عمومی بود ، زیرا هر ویژگی جدید (نیازهای همیشه آنلاین ، ادغام اجباری Kinect ، حذف بازیهای استفاده شده) با بی اعتنایی جامعه فناوری روبرو شد. خوشبختانه برای همه ، مایکروسافت به زودی این نکته را مورد توجه قرار داد و بسیاری از ویژگی های نامطبوع را از کنسول جدید خود حذف کرد ، اما اشتباه اولیه آنها به فروش ضعیف تر از حد انتظار در بیشتر سال اول کنسول در بازار تبدیل شد.

http://northwesternbusinessreview.org/wp-content/uploads/2013/06/Xbox-Next-Gen-2013-Xbox-One-Reveal-041.jpg منبع: بررسی تجارت شمال غربی

۶. دستیار دفتر Clippy

هنگامی که مایکروسافت آفیس 97 منتشر شد ، یک دستیار روی صفحه به نام Clippy ، یک گیره کاغذی انسان گرا برای ارائه نکات مفید به کاربر ارائه شد. متأسفانه ، Clippy بیشتر از اینکه مفید باشد آزار دهنده است ، و بی وقفه برای ارائه کمک هایی که عمدتاً بی نیاز بود ، ظاهر می شد. با تشکر از انتقادات مصرف کنندگان و حتی کارمندان خود مایکروسافت ، Clippy در سال 2001 به چراگاه منتقل شد و در سال 2007 به عنوان یکی از ویژگی های Office حذف شد. خوشبختانه برای طرفداران Clippy (باید تعدادی وجود داشته باشد ، درست است؟) ، کلیپ معروف مقاله به عنوان یک گنگ در آموزش تعاملی مایکروسافت برای آفیس 2010 ، با عنوان مناسب Ribbon Hero 2: Clippy’s Second Chance.

https://intechmania.files.wordpress.com/2013/06/ribbon-hero-2.png منبع: intechmania.wordpress.com

۵. بازی برای Windows Live

ایکس باکس لایو به طور کلی یک نمونه بارز از چگونگی انجام صحیح سیستم شبکه بازی در نظر گرفته می شود ، و این باعث سردرگمی بیشتر می شود زیرا مایکروسافت هنگام ارائه تجربه ای مشابه برای بازی های رایانه ای ، آن را کاملاً منفجر می کند. بازی برای ویندوز لایو ابتکاری بود که در سال 2007 آغاز شد و ویژگی هایی مانند لیست دوستانه بازی متقابل ، خواستگاری و موفقیت را ارائه می داد. مشکل این بود که GFWL به جای بهبود و ساده سازی تجربه کاربر ، بیش از هر چیز مانعی ایجاد می کند ، مواردی مانند مشکلات نصب ، پرونده های ذخیره خراب و محدودیت های منطقه ای باعث می شود ابتکار عمل در بین بازیکنان بسیار محبوب نباشد. خوشبختانه ، سلطه سرویس Steve Valve و روشهای خود خرابکاری مایکروسافت (ایکس باکس لایو ، نه ویندوز لایو ، در ویندوز 8 ادغام شده بود – گیج کننده است؟ شرط می بندید!) تأثیر این سرویس آنلاین ناموفق را تا حد زیادی از بین برد ، با این گمانه زنی ها که فقط مسئله زمان قبل از اینکه مایکروسافت آن را کاملاً خاموش کند.

http://www.digitaltrends.com/computing/games-for-windows-live-shutting-down-july-1-2014/ منبع: digitaltrends.com

۴. اینترنت اکسپلورر ۶

کل مارک اینترنت اکسپلورر شهرت غیر قابل قبولی دارد که بدترین مرورگر اینترنت موجود است و بیشتر این نفرت را می توان به اشتباهات IE6 نسبت داد. IE6 که در سال 2001 منتشر شد ، چنان پر از مسائل امنیتی بود که PC World را واداشت ادعا کند ، “[ممکن است کمترین نرم افزار موجود روی کره زمین باشد”. مایکروسافت همچنین از کمک به روزرسانی ها و بهبودهای قابل توجه نرم افزار بسیار راضی بود ، زیرا در آن زمان از چنین تسلطی بر بازار مرورگرها برخوردار بودند. متأسفانه برای مایکروسافت ، این امر با رضایت خاطر به مرورگرهای بهتری مانند Firefox موزیلا و گوگل کروم اجازه داد سهم بازار خود را بدست آورند ، در حالی که اکسپلورر از حدود 90٪ در اواسط دهه 2000 به 28٪ در 2015 رسید.

https://www.drupal.org/project/noie6 منبع: drupal.org

۳. Zune

دلیلی وجود دارد که iPod اپل با mp3 پلیرهای قابل حمل همزمان شده است و Zune مایکروسافت این کار را نکرده است: فروش. iPod در طول عمر خود حدود 385 میلیون فروش داشته است (و آیفون تقریباً دو برابر شده است و 726 میلیون فروش داشته است). به دست آوردن آمار دقیق فروش Zune دشوار است ، اما این دستگاه تنها حدود 2٪ سهم بازار قبل از توقف تولید آن در سال 2011 داشت. هر چند برخلاف اکثر اشتباهات ، شکست Zune به کیفیت خود پایین نیامد ، همانطور که بود در واقع یک دستگاه رسانه ای بسیار توانمند. برخی از منتقدان حتی این ادعا را مطرح کرده اند که Zune ، علی رغم اینکه فلاپ است ، در واقع به مایکروسافت کمک کرد تا از یک نوآوری خلاص شود ، که این امر احیای مجدد این شرکت در نیم دهه گذشته را توضیح می دهد.

http://www.slashgear.com/zune-hd-preorders-taken-arrives-september-15th-1352123/ منبع: slashgear.com

۲. تلفن همراه مایکروسافت کین

اگر هرگز نام سری تلفن های مایکروسافت Kin را نشنیده اید ، احتمالاً اکثریت هستید ، زیرا این نام تجاری بسیار کوتاه مدت بود و در سال 2010 تنها 2 ماه در بازار حضور داشت. مشکل اصلی Kin این است که این گوشی وجود دارد در یک فضای عجیب و غریب – بسیار کم قدرت برای اینکه بتوان آن را یک تلفن هوشمند کامل دانست ، اما بیش از حد قادر به قرار گرفتن در بازار سنتی تلفن همراه است. مایکروسافت در آموختن از اشتباهات Kin در خط تلفن Windows بسیار بهتر درک شده خود ، که دقیقاً یک تعجب فروش نبوده ، اما هنوز جایگزین های شایسته ای برای دستگاه های iPhone و Android است.

http://www.wired.com/2010/04/microsoft-gets-social-with-new-kin-phones/ منبع: wired.com

۱. ویندوز ویستا

مایکروسافت با سیستم عامل های ویندوز خود یکسان است و فراز و نشیب های قابل توجهی در طول دهه های طولانی این برند در بازار رایانه مشاهده شده است. ویستا ، جانشین محبوب ، محبوب ویندوز XP ، بزرگترین گام اشتباهی است که برند ویندوز داشته است. ویستا در اوایل سال 2007 منتشر شد و به لطف مسائلی از جمله قیمت بالای آن ، درخواست سیستم مورد نیاز و عدم سازگاری با نرم افزارها و درایورهای مختلف ، به سرعت مورد بی مهری گسترده انتقاد قرار گرفت. ویستا همچنین از عدم پشتیبانی بخش IT رنج می برد که هیچ دلیلی واقعی برای حذف XP قابل اعتماد از مشاغل نمی دیدند. ویستا آنقدر بد بود که پیگیری ، ویندوز 7 ، کمتر از 3 سال بعد برای رسیدگی به همه مشکلات ویستا منتشر شد.

http://www.redusers.com/noticias/claves/windows-vista/ منبع: redusers.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.