منوی دسته بندی
عضویت

۷ رفتار افراد موفق

۷ رفتار افراد موفق

چرا فقط می توان افراد موفق را تحسین کرد وقتی که خودت می توانی موفق باشی؟ موفقیت همه چیز شانس نیست. این در مورد تمرکز ، عزم راسخ ، خوش بینی و سخت کوشی است. تغییر ذهنیت و رفتارهای شما ممکن است در ابتدا مشکل باشد ، اما نتیجه آن – به معنای واقعی کلمه – ارزش تلاش بیشتر را دارد. در زیر هفت رفتار خاص وجود دارد که افراد موفق در زندگی روزمره خود انجام می دهند.

1. به جای انتظار برای وقوع ، اتفاقات را رقم بزنید.

افراد موفق و افراد تنبل خوب مخلوط نمی شوند. کسانی که به موفقیت واقعی دست می یابند درک می کنند که انتظار برای تحقق رویاهایشان فقط وقت و توان بالقوه آنها را هدر می دهد. آنها به جای شکایت از شرایط نامطلوب ، راه های غلبه بر چالش های خود را کشف می کنند. افراد موفق بهانه هایی را از پنجره به بیرون پرتاب می کنند و تصمیم می گیرند که اتفاقات را به روشی که می خواهند پیش بیایند.

2. بر سفر تمرکز کنید ، نه مقصد.

سفر به موفقیت با درس های ارزشمند زندگی ، پیروزی و شکست اجتناب ناپذیر همراه است – که اگر نگرش درستی داشته باشید می توانید از آنها نیز یاد بگیرید. افراد موفق هر از چندگاهی از بوی گل های رز متوقف می شوند و از سفر به موفقیت لذت می برند ضمن اینکه زمان را نگه می دارند. افرادی که با موفقیت آشنا هستند به جای تمرکز روی گلدان طلا در انتهای رنگین کمان ، خود را به رنگین کمان متمرکز می کنند. این یک سفر بسیار رضایت بخش تر را رقم می زند.

3. وضع موجود را به چالش بکشید.

“تجارت به طور معمول” قرار نیست جهان را تغییر دهد. یک دلیل وجود دارد که افرادی مانند الون ماسک و بیل گیتس به طرز وحشیانه ای موفق هستند و این دلیل میل نوآوری است. هر روز ، استارت آپ ها با انجام کاری غیر قابل تصور هنجارهایی را به چالش می کشند. مشاغل مراقبت های بهداشتی مدرن را به خانه می آورند ، ظرف چند ساعت تقریباً هر چیزی را تحویل می دهند و روبات هایی برای کمک به کارهای روزمره می سازند. شما آن را نامگذاری کنید ، و آنجاست. این بدان معنا نیست که همه کارها قبلاً انجام شده است – سالانه بیش از 627000 تجارت آمریکایی افتتاح می شود. این وظیفه شماست که جدا از بقیه باشید.

4. به یادگیری ادامه دهید.

وقتی کسی فکر کند یادگیری اش تمام شده است ، موفقیت متوقف می شود. هر چقدر هم که فکر می کنید می دانید ، کسی در آنجا همیشه چیزی را می داند که شما نمی دانید – و افراد موفق آن را اینگونه دوست دارند. کسانی که در دستیابی به موفقیت جدی هستند از پیگیری مداوم دانش لذت می برند. آنها هرگز با دانش قبلی که دارند تسویه نمی کنند. همانطور که افسانه بسکتبال جان وودن یک بار گفت: “این همان چیزی است که شما یاد می گیرید پس از دانستن همه چیز مهم است.”

5. بر ممکن ، نه غیرممکن تمرکز کنید.

ناله و ناله هرگز کسی را به جایی نرساند. افراد موفق وقتی برای رسیدن به اهدافشان تلاش می کنند ، به چالش هایی که با آن روبرو می شوند ، توجه نمی کنند. در عوض ، آنها با تأکید بر آنچه هنوز امکان پذیر است ، ذهنیت “sky’s the limit” را حفظ می کنند. با هر سد راه ، آنها با اهداف خود مسیریابی می کنند تا در اولویت ذهن خود قرار بگیرند.

همین افراد همچنین می فهمند که دوباره سوال “چگونه می توانم این کار را انجام دهم؟” می تواند به چشم انداز تازه ای منجر شود و درهای جدیدی باز کند. موانع فقط به همان سختی است که شما ایجاد می کنید.

6. خود را با افراد باهوش و توانا محاصره کنید.

“اگر می خواهید ثروتمند باشید ، با افراد ثروتمند در ارتباط باشید. اگر می خواهید شوخ طبع باشید ، با افراد بامزه در ارتباط باشید. و اگر می خواهید فقیر باشید ، با افراد فقیر همنشین شوید. ” معلوم نیست چه کسی این توصیه بی انتها را ارائه داده است ، اما شناخته شده است که این احساس درست است. کسانی که وقت خود را با آنها می گذرانید به تدریج رفتارها و طرز فکر شما را شکل می دهند.

اگر چیزی وجود دارد که می خواهید به آن دست یابید یا شخصی که می خواهید آن را تبدیل کنید ، باید ویژگی های مکمل را در دوستان ، همکاران و خانواده پیدا کنید. افراد موفق یک شبکه راحت از افراد مثبت ، باهوش و توانمند ایجاد می کنند. چنین شبکه ای نه تنها آنها را در ایجاد الگوهای فکری و موفقیت موفقیت سهولت می بخشد ، بلکه مکانی را برای طوفان مغزی و دریافت حمایت به آنها ارائه می دهد.

7. هرگز تسلیم نشوید.

چشمگیرترین موفقیت آنهایی هستند که دستیابی به آنها سخت تر است. افراد موفق قادر به مشاهده هر تلو تلو خوردن و سقوط تنها به عنوان یک عقب گرد موقت هستند. شکست ها فرصتی برای یادگیری و شروع دوباره است ، نه اینکه دستان خود را به بالا پرتاب کنید و دور شوید. در حقیقت ، بسیاری از افراد موفق فرصت طلب هستند که شکست ها را ارزیابی می کنند. از نظر تیمی ، شکست ها به معنای تلاش های آنها قانونی و پویاست.

افرادی که قصد دستیابی به موفقیت را دارند می فهمند که دستاوردها فقط به دنبال لیست اشتباهات و اشتباهات است. آنها به جای دلسرد شدن ، تصمیم گرفتند آنچه را که با اشتیاق و عزم راسخ آغاز کردند ، به پایان برسانند.

نوبت شماست

برای یادگیری از آنها نیازی نیست که از هر فرد موفقی که می شناسید یک بت بسازید. در عوض ، خصوصیاتی را که به موفقیت آنها کمک کرده جدا کنید ، سپس تجسم این خصوصیات در زندگی روزمره خود را تمرین کنید. در افرادی که به موفقیت دست یافته اند چه رفتارهایی مشاهده کرده اید؟ کدام یک به موفقیت شما کمک کرده اند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.