منوی دسته بندی
عضویت

۷ چالش که افراد موفق بر آن غلبه می کنند

7 چالش افراد موفق

اینکه افراد موفق چگونه به مشکلات نزدیک می شوند واقعاً جذاب است. در جایی که دیگران موانع نفوذ ناپذیری می بینند ، چالش هایی را برای آغوش و موانعی را که باید از آن عبور کنند می بینند.

اعتماد به نفس آنها در برابر مشکلات ناشی از توانایی رها کردن منفی است که باعث عقب ماندگی بسیاری از افراد منطقی است.

مارتین سلیگمن در دانشگاه پنسیلوانیا بیش از دیگران این پدیده را مورد مطالعه قرار داده است ، و او دریافته است که موفقیت در زندگی ناشی از یک تمایز مهم است – آیا شما فکر می کنید که شکست های شما ناشی از نقایص شخصی خارج از کنترل شما است یا اینکه آنها اشتباه هستند شما می توانید با تلاش درست کنید

موفقیت تنها چیزی نیست که توسط ذهنیت شما تعیین می شود. سلیگمن میزان بسیار بالاتری از افسردگی را در افرادی پیدا کرده است که شکست خود را به کمبودهای شخصی نسبت می دهند. خوش بینی ها بهتر هستند آنها با شکست به عنوان تجربه یادگیری برخورد می کنند و معتقدند که در آینده می توانند عملکرد بهتری داشته باشند.

این طرز فکر موفقیت به هوش هیجانی (EQ) احتیاج دارد و جای تعجب نیست که در بین میلیون ها نفری که TalentSmart آزمایش کرده است ، 90٪ از برترین های EQ دارای EQ بالایی هستند.

حفظ ذهنیت موفقیت آسان نیست. به ویژه هفت چیز وجود دارد که می خواهد آن را خرد کند. این چالش ها مردم را به سمت پایین می کشاند زیرا به نظر می رسد موانعی است که نمی توان از آنها عبور کرد. برای افراد موفق چنین نیست ، زیرا این هفت چالش هرگز مانع آنها نمی شود.

۱. سن

سن واقعاً فقط یک عدد است. افراد موفق اجازه نمی دهند سن آنها مشخص کند که چه کسی هستند و توانایی آنها چیست. فقط از بتی وایت یا هر کارآفرین جوان و شکوفائی بپرسید.

به یاد دارم استادی در تحصیلات تکمیلی که به کلاس ما می گفت همه ما خیلی جوان و بی تجربه برای انجام کارهای مشاوره ای بودیم. وی گفت قبل از اینکه بتوانیم به عنوان مشاور مستقل موفق شویم باید چندین سال در یک شرکت دیگر کار کنیم. من جوانترین فرد کلاس بودم و در آنجا مشغول کار بودم و مشغول کار برای مشتری های مشاور خود بودم ، در حالی که او هواپیما را خاموش می کرد.

بدون شکست ، مردم احساس اجبار می کنند تا به شما بگویند به دلیل سن شما چه کاری باید انجام دهید و چه کاری نباید انجام دهید. به آنها گوش ندهید افراد موفق مطمئنا چنین نمی کنند. آنها قلب خود را دنبال می کنند و اجازه می دهند اشتیاق خود – نه جسمی که در آن زندگی می کنند – راهنمای آنها باشد.

“آنها قلب خود را دنبال می کنند و اجازه می دهند اشتیاق خود – نه جسمی که در آن زندگی می کنند – راهنمای آنها باشد.”

۲. آنچه دیگران فکر می کنند

وقتی احساس لذت و رضایت شما از مقایسه خود با دیگران حاصل شود ، شما دیگر سرنوشت خود را ندارید. اگرچه غیرممکن است که واکنش خود را نسبت به آنچه دیگران در مورد شما فکر می کنند خاموش کنید ، اما مجبور نیستید موفقیت خود را در مقابل دیگران داشته باشید و همیشه می توانید نظرات مردم را با یک نمک بگیرید. به این ترتیب ، فارغ از اینکه دیگران فکر می کنند یا چه کاری انجام می دهند ، ارزش شخصی شما از درون ناشی می شود.

افراد موفق می دانند که مراقبت از آنچه دیگران فکر می کنند اتلاف وقت و انرژی است. وقتی افراد موفق نسبت به کاری که انجام داده اند احساس خوبی دارند ، اجازه نمی دهند نظرات کسی این نظر را از آنها بگیرد.

“مهم نیست که دیگران هر لحظه در مورد شما چه فکری می کنند ، یک چیز مسلم است – شما هرگز به اندازه آنها که می گویند خوب یا بد نیستید.”

۳. افراد سمی

افراد موفق به یک مفهوم ساده اعتقاد دارند: شما میانگین 5 نفری هستید که بیشتر وقت را با آنها می گذرانید.

فقط به آن فکر کنید – برخی از موفق ترین شرکت های تاریخ اخیر توسط جفت های درخشان تاسیس شده اند. استیو جابز و استیو وزنیاک از اپل در یک محله زندگی می کردند ، بیل گیتس و پاول آلن از مایکروسافت در مدرسه مقدماتی و سرگئی برین و لری پیج از گوگل در استنفورد دیدار کردند.

همانطور که افراد بزرگ به شما کمک می کنند تا از توانایی بالقوه خود برخوردار شوید ، افراد سمی نیز شما را با خود به سمت پایین می کشانند. خواه منفی ، بی رحمی ، سندرم قربانی ، یا فقط یک دیوانگی ساده باشد ، افراد سمی استرس و نزاع ایجاد می کنند که باید به هر قیمتی از آنها اجتناب شود.

اگر از جایی که در زندگی دارید ناراضی هستید ، فقط نگاهی به اطراف بیندازید. بیشتر اوقات ، افرادی که خود را با آنها احاطه کرده اید ریشه مشکلات شما هستند.

“شما هرگز به اوج خود نخواهید رسید تا زمانی که با افراد مناسب محاصره شوید.”

۴. ترس

ترس چیزی بیش از یک احساس طولانی نیست که با تخیل شما تقویت می شود. خطر واقعی است. این عجله ناراحت کننده آدرنالین است که وقتی تقریباً جلوی اتوبوس می روید ، می گیرید. ترس یک انتخاب است. افراد موفق این را بهتر از هرکسی می دانند ، بنابراین ترس را بر سر آن می پرورانند. آنها به احساس سرخوشی اعتیاد دارند که از تسخیر ترس هایشان به دست می آورند.

فقط به این دلیل که احساس ترس می کنید هرگز جلوی زندگی را نگیرید. من اغلب می شنوم که مردم می گویند ، “بدترین اتفاقی که می تواند برای شما بیفتد چیست؟ آیا این شما را می کشد؟ ” با این حال ، مرگ بدترین چیزی نیست که می تواند برای شما اتفاق بیفتد …

“بدترین چیزی که ممکن است برای شما اتفاق بیفتد این است که به خود اجازه دهید در حالی که هنوز زنده هستید در داخل بمیرید.”

۵. منفی نگری

زندگی همیشه آنطور که می خواهید پیش نخواهد رفت ، اما وقتی به آن می رسد ، شما 24 ساعت شبانه روز را مانند بقیه دارید. افراد موفق وقت خود را حساب می کنند. آنها به جای شکایت از چگونگی وقوع یا باید همه چیز در همه چیزهایی که باید قدردان آن باشند ، تأمل می کنند. سپس آنها بهترین راه حل موجود را پیدا می کنند ، مشکل را حل می کنند و ادامه می دهند.

وقتی منفی از شخص دیگری ناشی می شود ، افراد موفق با تعیین محدودیت و فاصله گرفتن از آن از آن اجتناب می کنند. به این روش فکر کنید:

“اگر شاکی سیگار می کشید ، آیا بعد از ظهر تمام دود سیگار را می کشید؟”

البته که نه. از خودتان فاصله می گیرید و باید با همه افراد منفی نیز همین کار را انجام دهید.

یک راه عالی برای متوقف کردن شکایت کنندگان در این زمینه این است که از آنها بپرسید چگونه می خواهند مشکلی را که از آن شکایت دارند برطرف کنند. آنها یا ساکت می شوند و یا مکالمه را به یک جهت سازنده هدایت می کنند.

۶. گذشته یا آینده

مانند ترس ، گذشته و آینده محصول ذهن شما هستند. هیچ مقصر احساس گناهی نمی تواند گذشته را تغییر دهد و هیچ اضطرابی نمی تواند آینده را تغییر دهد. افراد موفق این را می دانند و آنها بر زندگی در لحظه فعلی تمرکز می کنند. اگر دائماً در جای دیگری باشید ، نتوانید واقعیت (خوب یا بد) این لحظه را کاملاً بپذیرید ، دستیابی به پتانسیل کامل خود غیرممکن است.

برای زندگی در لحظه ، باید دو کار انجام دهید:

1) گذشته خود را بپذیرید. اگر با گذشته خود صلح نکنید ، هرگز شما را ترک نخواهد کرد و آینده شما را ایجاد خواهد کرد. افراد موفق می دانند که تنها زمان مناسب برای دیدن گذشته این است که ببینند تا کجا پیش رفته اید.

2) عدم اطمینان آینده را بپذیرید و انتظارات غیر ضروری را از خود نپذیرید. نگرانی در اینجا و اکنون جایی ندارد. همانطور که مارک تواین یک بار گفت ،

“نگرانی مانند پرداخت بدهی است که بدهکار نیستی.”

۷. وضعیت جهان

برای هر مدت زمان نگاه خود را به اخبار نگه دارید و خواهید دید که این فقط یک چرخه بی پایان جنگ ، حملات خشونت بار ، اقتصاد شکننده ، شرکت های در حال شکست و فاجعه های زیست محیطی است. آسان است که فکر کنیم جهان به سرعت در سراشیبی قرار دارد.

و چه کسی می داند؟ شاید همینطور باشد. اما افراد موفق از این بابت نگران نیستند زیرا درگیر چیزهایی نمی شوند که نمی توانند کنترل کنند. در عوض ، آنها انرژی خود را معطوف به هدایت دو چیز کاملاً در توان آنها می کنند – توجه و تلاش آنها. آنها توجه خود را به همه چیزهایی که از آنها سپاسگزار هستند متمرکز می کنند و به دنبال اتفاقات خوبی هستند که در جهان رخ می دهد. آنها تلاش خود را معطوف به انجام هر کاری می کنند که هر روز می توانند زندگی خود و دنیای اطراف خود را بهبود ببخشند ، زیرا این قدم های کوچک همه چیزهایی است که برای بهتر کردن دنیا به دنیا نیاز دارد.

“آنها تلاش خود را معطوف به انجام کاری می کنند که هر روز می توانند زندگی خود و دنیای اطراف خود را بهبود بخشند.”

همه را با هم بیاورید

موفقیت شما ناشی از ذهنیت شماست. با نظم و انضباط و تمرکز ، می توانید اطمینان حاصل کنید که این هفت مانع هرگز مانع رسیدن به توانایی های کامل شما نمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.