منوی دسته بندی
عضویت

9 تکنیک ساده که هر رهبر می تواند برای نشان دادن تقدیر از کارکنان استفاده کند

9 تکنیک ساده که هر رهبر می تواند برای نشان دادن تقدیر از کارکنان استفاده کند

واقعیت این است: اکثر کارمندان احساس تحسین یا تأیید نمی کنند ، همانطور که در مطالعه ای توسط گالوپ پیشنهاد شده است. در کار من به عنوان مربی و مربی اجرایی ، مرثیه ای که بیشتر از همه می شنوم مربوط به کارمندانی است که احساس نمی کنند کار سخت آنها ارزشمند است. همانطور که مارگارت کوزینز یک بار گفت: “قدردانی می تواند یک روز را بسازد ، حتی یک زندگی را تغییر دهد. تمایل شما به بیان آن کلمات لازم است. “

در اینجا 9 روش برای نشان دادن قدردانی از کارکنان و کمک به آنها در کار تأیید شده وجود دارد

1. از آنها به صورت کلامی تشکر کنید.

یک تکنیک ساده تشکر کلامی از کارمندان برای سخت کوشی و کارهایی است که بیش از آنچه انتظار می رود انجام می دهند. ساده ، “کار عالی ، راشل!” می تواند برای تقویت روحیه همراه باشد. فقط حدود 15 ثانیه طول می کشد ، بنابراین هیچ بهانه ای برای گفتن اینکه وقت ندارید یا خیلی شلوغ هستید وجود ندارد.

2. کتباً از آنها تشکر کنید.

وقتی وقت خود را برای نوشتن یک یادداشت دست نویس (نه یک ایمیل) از وقت شلوغ خود اختصاص می دهید ، تأثیر بسیار بزرگی ایجاد می کند. من این کار را زمانی انجام می دادم که یک مدیر اجرایی در شرکت های آمریکایی بودم و مردم اغلب یادداشت های من را بر روی دیوار دفتر خود می گذاشتند ، که نشان می داد اهمیت آنها برای آنها چقدر است.

3. پس از آن پاداش های ناچیزی بدهید.

یکی از مشتری های من 10 دلار کارت هدیه به مدیران خود ارائه می دهد تا هر زمان که برتری داشتند گزارش های مستقیم خود را ارائه دهند. این ممکن است یک کارت هدیه برای Starbucks یا Target باشد ، اما نکته اینجاست: ممکن است فقط 10 دلار باشد ، اما ارزش درک شده بسیار بیشتر است.

4- به آنها فرصت دهید.

اگر کارمندی در سطح بسیار بالایی عملکرد دارد ، به عنوان قدردانی از شما به او فرصتی بدهید. به آنها بگویید ، “شما الکسیس را می شناسی ، کار شگفت انگیزی انجام داده ای. من می خواستم با اعزام شما به برنامه آموزشی که می خواستید در سن دیگو شرکت کنید ، قدردانی خود را به شما نشان دهم. تبریک می گویم.”

5- از آنها بپرسید چه می خواهند.

برای آگاهی از اهداف کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت آنها به طور منظم و ثابت با کارمندان دیدار کنید. به آنها اطلاع دهید که به عنوان مدیر آنها می خواهید به آنها در رسیدن به این اهداف کمک کنید. آنها از سرمایه گذاری شما برای موفقیت خود قدردانی خواهند کرد.

6. یک ایمیل گروهی ارسال کنید.

وقتی کسی یک موفقیت شگفت انگیز را نشان داد ، برای همه اعضای تیم یک ایمیل گروهی ارسال کنید و مدیران کلیدی را کپی کنید. در مورد دستاورد صحبت کنید و از کارمند به خاطر زحمتش تشکر کنید. این نشان می دهد که شما نه تنها از آنها قدردانی می کنید ، بلکه به آنها اجازه می دهد از همتایان خود تقدیر و تشکر کنند.

7. آنها را به یک پروژه پرمخاطب اختصاص دهید.

یک روش عالی برای نشان دادن قدردانی این است که کسی را به عنوان یک اعتماد به نفس در توانایی ها و استعداد خود ، به یک پروژه با سطح بالا اختصاص دهید. این همچنین به آنها فرصتی می دهد تا نمایه بالاتری در شرکت داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که آنها را انتخاب کرده اید زیرا از کار بزرگ آنها استقبال کرده اید.

8. تعریف و تمجید را خاص کنید.

اگر قرار است از اعضای تیم به عنوان نوعی قدردانی تشکر کنید ، به آنها بگویید که از چه چیزی استقبال می کنید. نگویید ، “کار عالی” درعوض ، بگویید ، “کار عالی در گزارش دیتون. من دوست داشتم که چطور سازماندهی شد و تحقیقات به خوبی انجام شد. من به شما افتخار می کنم!” همین امر باعث می شود آنها بخواهند آن رفتار را تکرار کنند.

9. با آنها وارد شوید.

یک روش ظریف برای نشان دادن قدردانی این است که متوقف شوید و به طور عادی با یکی از اعضای تیم تماس بگیرید تا ببینید وضعیت او چگونه است. مردم از وقت گذراندن شما با آنها قدردانی می کنند و این نشان می دهد که به شما اهمیت می دهد. همانطور که H. جکسون براون جونیور یک بار گفت: “فراموش نکنید ، بزرگترین نیاز عاطفی فرد احساس قدردانی است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.